MENU

SM systém Pezinok

Pomôžeme Vám zbaviť sa alebo zmierniť bolesti chrbta

Bolesť chrbta dokáže človeku znepríjemniť život a jeho pohodu. Používanie nesprávneho pohybu alebo chybné držanie tela Vás obmedzuje vo väčšine činností, k čomu sa neraz pridružujú aj iné nepríjemnosti, spojené práve s chrbticou, ako sú migrény či bolesti hrudníka.

Máme pre Vás riešenie ako sa zbaviť alebo zmierniť bolesti chrbta pomocou SM systém cvičenia a špičkového vysokovýkonného magnetu.

Čo je to SM systém?

Špirálová stabilizácia a SM systém je originálna metóda ako liečiť pacientov s poruchami chrbtice a ako im predchádzať dostatočnou regeneráciu. Táto metóda, vyvinutá MUDr. Smíškom, predstavuje vysoko účinný pohybový program, ktorý využíva „špirálovú stabilizáciu chrbtice“. Jedná sa o prepojenie stabilizačných svalov v celom tele naraz v priebehu optimálne koordinovaného pohybu. Pohybový program používa v každom cviku súčasne: posilovanie, stabilizácu, pretiahnutie, relaxáciu, koordináciu a nácvik rovnováhy. Cvičenie vyrovnáva chrbticu do stredovej línie a preťahuje ju nahor, čím vzniká možnosť efektívnej regenerácie medzistavcovej platničky. Túto metódu možno využiť pri liečbe bolesti chrbta v bedernej, hrudnej aj krčnej oblasti, u pacientov s herniou medzistavcovej platničky, pri potiažach po operácii chrbtice – FBS, pri liečbe chybného držania tela, skoliozy. Cvičenie má tiež veľký význam v rámci prevencie a liečby porúch veľkých kĺbov / bedrových, kolenných, remenných, kĺbov nohy a klenby nohy/, v oblasti prevencie vzniku pracovného a športového preťaženia.

Kde prebieha cvičenie SM systém?

SM systém, ako aj iné rehabilitácie poskytujeme na naších prevádzkach v Nových Zámkoch a Pezinku.